Protektor

Webová stránka značky: Protektor

front

Vítek a David, z počátku dva obyčejní kolegové v IT. Po nějaké době však zjistili, že to není jen práce, co je spojuje, ale i zájmy, touha vymýšlet nové projekty a realizovat je. Snaha přivést k životu něco hmotného a užitečného. Produkt, na který by mohli být pyšní. Něco jednoduchého a přesto prospěšného.

IMG_0600_w

Dva obyčejní kluci, co před pár lety přijeli vlakem do Prahy, avšak s hlubokými kořeny a rodinami daleko od ní. Jejich dědečkové byli oba vášniví motoristé. Ti, co milují vůni benzínu, šmír a svým autům a motorkám vždy věnovali maximální péči. Dědečkové, kteří je jako malé vozili na klíně za volantem a pamatují si je hlavně jako dvě nohy, které koukají z pod auta ve staré garáži vyzdobené plakáty z Playboye 90. let. Kromě toho také, ale byli zapálenými včelaři s vlastními včelstvy, úly a síťkami přes obličej.

Ten přes kůži - Vítek

Jak jsem již předeslal v úvodu našeho příběhu, příroda a vztah k ní je něčím silným, co mě provází celým životem. Celé mládí jsme trávili s kamarády každou volnou vteřinu v přírodě. Spacák, ešus a vyrazit, jedno kam. Člověku bylo jedno, že má stokorunu v kapse a nemá teplou večeři, je promočený a unavený. Pocit spojení s přírodou, nespoutanost a odproštění od problémů reálného světa všechny tyto nepříjemnosti vždy bezpečně zastínily.

Kůže - nejkrásnější vůně

Komunita cestovatelů, trampů a dobrodruhů, ale i airsoftu, sportovní střelby a novodobých nomádů, mě brzy přivedla k myšlence zkusit vyrábět něco pro potřeby těchto lidí. A z čeho jiného, než z kůže. Kůže je poddajný, tvárný a bezesporu jeden z nejkrásnějších ryze přírodních materiálů. Ale vyžaduje skálopevnou vytrvalost, trpělivost a pozornost, aby sse s ní člověk naučil pracovat. A pokud se vám to povede, ať už vytvoříte cokoliv, je to na celý život. Pokud je o to dobře pečováno. A jsem rád, že se za podpory rodiny a kamarádů, mých zákazníků, mohu tomuto řemeslu věnovat i nadále a stále se zdokonalovat.

Touha cestovat

Ve snaze nastartovat naší kariéru a vstoupit do světa dospělých s těmi nejlepšími předpoklady, občas zapomínáme na hodnoty, které pro nás v dobách dětství byly tak důležité. Často se mi po nocích zasteskne po nocích strávených jen tak v lese u ohně. Vyrazit a vypnout. A jako každý mladý kluk jsem i já zatoužil po cestování na motorce. Jakou jinou motorku bych si měl koupit, než starou JAWU, poctivou "třiapůli" co měl děda. A tahle nenahraditelná vůně směsi oleje a benzínu se mi okamžitě vryla hluboko pod kůži a motorky se staly mým druhým koníčkem. Vzít batoh, helmu, nastartovat a vyrazit, kamkoliv. Jen cítit svěží vzduch, benzín a okamžitě vryla hluboko pod kůži a motorky se staly mým druhým koníčkem. Vzít batoh, helmu, nastartovat a vyrazit, kamkoliv. Jen cítit svěží vzduch, benzín a užívat si volnosti.

Jsem rád, že mě motivace posouvat hranice svých schopností a odhodlání vytvářet nové věci, dovedla až sem. Na pokraj začátku něčeho nového. Na pokraj možností propojit úžasné přírodní materiály, dědictví našich rodičů a prarodičů a lidí, kterým není lhostejná poctivá česká práce a dovedou ji ocenit. Třeba jen pochvalou.

dedeckove3

Ten přes včely - David

Můj příběh se poslední 3-4 roky točí okolo motorek a přírody. No nebylo tomu odjakživa tak.

Spjatost s přírodou a úplné odpoutání se od nepodstatných věcí

Vzrušení, volnost, samostatnost, jedinečnost a hlavně kult, který spojuje lidi z různých společenských vrstev.

Motorky se mi líbily už od mého útlého věku, no dlouho jsem odolával a potlačoval myšlenky mít vlastní mašinu. Možná to bylo i tím, že moji rodiče nikdy nenavázali na éru jejich starších generací a doma prostě žádné stroje neměli. Až někde na mojich potulkách světem se to ve mě zlomilo a od té chvíle se ze mě stal nevyléčitelný motonadšenec. Moje vášeň se umocnila o to víc když rodiče vyhrabali dávno zapomenuté fotografie jejich a jejich rodičů. Tehdy byly pro lidi motorky jako klenoty, o které se starali s láskou. A když je někdo fotografoval, hrdě pózovali. Nablýskaná mašina, kožené bundy, vyleštěné helmy, rukavice a boty. No prostě paráda.

Zrod nové myšlenky (...a možná i životního poslání)

"Job" v životním prostředí, ke kterému jsem se shodou okolností dostal zcelá neplánovaně, ve mě zanechal silnou stopu a přinutil mě zamyslet se nad sebou  mým vztahem k přírodě.

Z počátku jsem byl zděšený a frustrovaný tím, co jsem viděl. Chtěl jsem od toho všeho utéct. Po ukončení onoho "eko" zaměstnání jsem si našel uplatnění ve světě IT. A překvapivě, po pár měsících jsem přišel na to, že mě to zase tahá zpět k přírodě. Přemýšlel jsem, co bych mohl dělat. Co by bylo šetrné a prospěšné pro přírodu a zároveň přinášelo užitek i lidem a jejich zdraví. Až jsem se jedné ni probudil a tehdy se zrodila myšlenka věnovat sevčelám. A tak jsem vše přepočítával, studoval, hledal domy a pozemky, různé dotace apod. Samozřejmě zázrak se nekonal. Nenechal jsem práce a nevsadil vše na jednu kartu. Raději jsem uvažoval, jakými kroky se dostat ke včelám a jeden z těch kroků jsou právě výrobky, které obsahují přírodní včelí produkty. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, věřím, že do 5 let se mohu včelám konečně věnovat full time.

produkt1

Start

Oba jsme si ten nápad doslova zamilovali a nastalo shánění informací. Začali jsme se rozhlížet kolem a hledat inspiraci, ptali se brašnářů, chemiků, biologů, kosmetiček, hipsterů, gentelmanů, včelařů i motorkářů. Zkoušeli jsme od rána do večera optimální složení, konzistenci, vůni, obal. A po několika měsících si dovolujeme svědomitě říci, že cíle, který jsme si vytyčili, jsme dosáhli.

Velké finále

Vítek: Dali jsme hlavy dohromady a začali přemýšlet. Už pár let se ve svém volném čase věnuji roční výrobě věcí z kůže. Opasky, peněženky, klíčenky a jiné. Je to dokonalá forma relaxu a krásné řemeslo. Jednou za mnou přišel David, pro kterého jsem právě dokončil peněženku a zeptal se:

David: Dlouho už chci chovat včely a zrovna zjišťuji vše kolem toho. Kdybych přinesl včelí vosk, dovedl by jsi z něj udělat něco, čím bych tu kůži mohl ošetřit?

Vítek: Myslím, že dovedl ...

A tady se zrodila první myšlenka vyrobit kvalitní a poctivý balzám, který tyto výrobky, za kterými stojí hodiny a hodiny práce, udrží při životě co možná nejdéle. A opravdu poctivý s duší a příběhem. Žádnou bezpohlavní outdoorovou hmotu, kterou vídáme v každé prodejně s obuví.

 

kolaz3_1

Balzám je navržen tak, aby měl optimální strukturu a konzistenci. Není tekutý a není ani tvrdý. Je to pasta, která se nanášením mírně zahřeje, pozvolně se do kůže vpije a nezanechá mastný ani lepkavý film. Protektor lze využívat na jakékoliv výrobky z pravé hladké kůže. Opasky, kabelky, rukavice, peněženky, boty, sedla či kombinézy na motorku, autodoplňky a mnoho dalších. Celý produkt vzniká ručně a vždy bude. Ruční práce je poctivá a je přidanou hodnotou, díky které můžeme vždy zaručit dodání prvotřídní kvality.

Naší snahou je využít lokálních zdrojů, surovin, znalostí, dělat vše ručně.

Složení:

Ručně filtrovaný včelý vosk, Lanolin z ovčí vlny, Jojobový olej, Ricinový olej, Lékařská vazelina, Aroma

kolaz2_1

 

 

Žádné produkty značky Protektor nebyly nalezeny...