POZOR ZIMNÍ OTEVÍRACÍ DOBA: PO-ST zavřeno, ČTVRTEK 13:00 - 18:00, PÁ-NE zavřeno

Velká sada péče o kůži Protektor Protektor

Novinka
5 hodnocení
Značka: Protektor
390 Kč
Skladem v KW (2 ks)
Můžeme doručit do:
3.3.2020

Protektor je balzám na ochranu kůže vyrobený na bázi přírodního včelího vosku. Samotný vosk je pro kůži tím nejpřirozenějším, avšak je velmi tvrdý a sám o sobě by dobře nefungoval. "Protektor" proto obsahuje i další přírodní komponenty, které přispívají k šetrné péči o Vaše doplňky. Balení o obsahu 80 ml.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balzám je navržen tak, aby měl optimální strukturu a konzistenci. Není tekutý a není ani trvdý. Je to pasta, která se nanášením mírně zahřeje, pozvolně se do kůže vpije a nezanechá mastný ani lepkavý film. Protektor lze využívat na jakékoliv výrobky z pravé hladké kůže. Opasky, kabelky, rukavice, peněženky, boty, sedla či kombinézy na motorku, autodoplňky a mnoho dalších. Celý produkt vzniká ručně a vždy bude. Ruční práce je poctivá a je přidanou hodnotou, díky které Vám kluci vynálezci vždy zaručí, že dodají jen prvotřídní kvalitu.

Jejich snahou je využít lokálních zdrojů, surovin, znalostí, dělat vše ručně.

Zaměřují se na komunitu motorkářů, cestovatelů, moderních nomádů,

lidí co ocení kůži a výrobky z ní a není jim lostejná péče o ně. Celá jejich práce je odkazem na

jejich dědečky, kteří je ke včelám a motorkám přivedli.

Lehká nenásilná santalová vůně, která nepřehluší vůni kůže.

 

Vhodné na: sedla, rukavice, peněženky, cardholdery, klíčenky, obuv, kožené doplňky, opasky,

brašny a kapsičky, řemíny od hodinek...

 

Součástí tohoto balíčku je i speciální rozlešťovací hadřík. 

 

Složení:

  • Ručně filtrovaný včelí vosk
  • Lanolin z ovčí vlny
  • Jojobový olej
  • Ricinový olej
  • Lékařská vazelína
  • Aroma

Aplikace:

Naneste vosk kartáčkem nebo prsty a rovnoměrně vetřete do kůže. Balzám se rychle vsákne. Abyste docílili dokonalého lesku, stačí kůži přeleštit hadříkem nebo leštícím kartáčem. Na větší plochu lze použít např. suchou molitanovou houbičku. Vosk může způsobit dočasné ztmavení kůže, což samozřejmě ničemu nevadí.
 
Každá kůže je jinak zpracována. Balzám je přírodního charakteru a je pro kůži přirozený. Byť je efekt ztmavení žádoucí a není na škodu, a bude se postupným vysycháním balzámu vytrácet, doporučujeme vosk nejdříve vyzkoušet na méně viditelném místě. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

front

Vítek a David, z počátku dva obyčejní kolegové v IT. Po nějaké době však zjistili, že to není jen práce, co je spojuje, ale i zájmy, touha vymýšlet nové projekty a realizovat je. Snaha přivést k životu něco hmotného a užitečného. Produkt, na který by mohli být pyšní. Něco jednoduchého a přesto prospěšného.

IMG_0600_w

Dva obyčejní kluci, co před pár lety přijeli vlakem do Prahy, avšak s hlubokými kořeny a rodinami daleko od ní. Jejich dědečkové byli oba vášniví motoristé. Ti, co milují vůni benzínu, šmír a svým autům a motorkám vždy věnovali maximální péči. Dědečkové, kteří je jako malé vozili na klíně za volantem a pamatují si je hlavně jako dvě nohy, které koukají z pod auta ve staré garáži vyzdobené plakáty z Playboye 90. let. Kromě toho také, ale byli zapálenými včelaři s vlastními včelstvy, úly a síťkami přes obličej.

Ten přes kůži - Vítek

Jak jsem již předeslal v úvodu našeho příběhu, příroda a vztah k ní je něčím silným, co mě provází celým životem. Celé mládí jsme trávili s kamarády každou volnou vteřinu v přírodě. Spacák, ešus a vyrazit, jedno kam. Člověku bylo jedno, že má stokorunu v kapse a nemá teplou večeři, je promočený a unavený. Pocit spojení s přírodou, nespoutanost a odproštění od problémů reálného světa všechny tyto nepříjemnosti vždy bezpečně zastínily.

Kůže - nejkrásnější vůně

Komunita cestovatelů, trampů a dobrodruhů, ale i airsoftu, sportovní střelby a novodobých nomádů, mě brzy přivedla k myšlence zkusit vyrábět něco pro potřeby těchto lidí. A z čeho jiného, než z kůže. Kůže je poddajný, tvárný a bezesporu jeden z nejkrásnějších ryze přírodních materiálů. Ale vyžaduje skálopevnou vytrvalost, trpělivost a pozornost, aby sse s ní člověk naučil pracovat. A pokud se vám to povede, ať už vytvoříte cokoliv, je to na celý život. Pokud je o to dobře pečováno. A jsem rád, že se za podpory rodiny a kamarádů, mých zákazníků, mohu tomuto řemeslu věnovat i nadále a stále se zdokonalovat.

Touha cestovat

Ve snaze nastartovat naší kariéru a vstoupit do světa dospělých s těmi nejlepšími předpoklady, občas zapomínáme na hodnoty, které pro nás v dobách dětství byly tak důležité. Často se mi po nocích zasteskne po nocích strávených jen tak v lese u ohně. Vyrazit a vypnout. A jako každý mladý kluk jsem i já zatoužil po cestování na motorce. Jakou jinou motorku bych si měl koupit, než starou JAWU, poctivou "třiapůli" co měl děda. A tahle nenahraditelná vůně směsi oleje a benzínu se mi okamžitě vryla hluboko pod kůži a motorky se staly mým druhým koníčkem. Vzít batoh, helmu, nastartovat a vyrazit, kamkoliv. Jen cítit svěží vzduch, benzín a okamžitě vryla hluboko pod kůži a motorky se staly mým druhým koníčkem. Vzít batoh, helmu, nastartovat a vyrazit, kamkoliv. Jen cítit svěží vzduch, benzín a užívat si volnosti.

Jsem rád, že mě motivace posouvat hranice svých schopností a odhodlání vytvářet nové věci, dovedla až sem. Na pokraj začátku něčeho nového. Na pokraj možností propojit úžasné přírodní materiály, dědictví našich rodičů a prarodičů a lidí, kterým není lhostejná poctivá česká práce a dovedou ji ocenit. Třeba jen pochvalou.

dedeckove3

Ten přes včely - David

Můj příběh se poslední 3-4 roky točí okolo motorek a přírody. No nebylo tomu odjakživa tak.

Spjatost s přírodou a úplné odpoutání se od nepodstatných věcí

Vzrušení, volnost, samostatnost, jedinečnost a hlavně kult, který spojuje lidi z různých společenských vrstev.

Motorky se mi líbily už od mého útlého věku, no dlouho jsem odolával a potlačoval myšlenky mít vlastní mašinu. Možná to bylo i tím, že moji rodiče nikdy nenavázali na éru jejich starších generací a doma prostě žádné stroje neměli. Až někde na mojich potulkách světem se to ve mě zlomilo a od té chvíle se ze mě stal nevyléčitelný motonadšenec. Moje vášeň se umocnila o to víc když rodiče vyhrabali dávno zapomenuté fotografie jejich a jejich rodičů. Tehdy byly pro lidi motorky jako klenoty, o které se starali s láskou. A když je někdo fotografoval, hrdě pózovali. Nablýskaná mašina, kožené bundy, vyleštěné helmy, rukavice a boty. No prostě paráda.

Zrod nové myšlenky (...a možná i životního poslání)

"Job" v životním prostředí, ke kterému jsem se shodou okolností dostal zcelá neplánovaně, ve mě zanechal silnou stopu a přinutil mě zamyslet se nad sebou  mým vztahem k přírodě.

Z počátku jsem byl zděšený a frustrovaný tím, co jsem viděl. Chtěl jsem od toho všeho utéct. Po ukončení onoho "eko" zaměstnání jsem si našel uplatnění ve světě IT. A překvapivě, po pár měsících jsem přišel na to, že mě to zase tahá zpět k přírodě. Přemýšlel jsem, co bych mohl dělat. Co by bylo šetrné a prospěšné pro přírodu a zároveň přinášelo užitek i lidem a jejich zdraví. Až jsem se jedné ni probudil a tehdy se zrodila myšlenka věnovat sevčelám. A tak jsem vše přepočítával, studoval, hledal domy a pozemky, různé dotace apod. Samozřejmě zázrak se nekonal. Nenechal jsem práce a nevsadil vše na jednu kartu. Raději jsem uvažoval, jakými kroky se dostat ke včelám a jeden z těch kroků jsou právě výrobky, které obsahují přírodní včelí produkty. Mám před sebou ještě dlouhou cestu, věřím, že do 5 let se mohu včelám konečně věnovat full time.

produkt1

Start

Oba jsme si ten nápad doslova zamilovali a nastalo shánění informací. Začali jsme se rozhlížet kolem a hledat inspiraci, ptali se brašnářů, chemiků, biologů, kosmetiček, hipsterů, gentelmanů, včelařů i motorkářů. Zkoušeli jsme od rána do večera optimální složení, konzistenci, vůni, obal. A po několika měsících si dovolujeme svědomitě říci, že cíle, který jsme si vytyčili, jsme dosáhli.

Velké finále

Vítek: Dali jsme hlavy dohromady a začali přemýšlet. Už pár let se ve svém volném čase věnuji roční výrobě věcí z kůže. Opasky, peněženky, klíčenky a jiné. Je to dokonalá forma relaxu a krásné řemeslo. Jednou za mnou přišel David, pro kterého jsem právě dokončil peněženku a zeptal se:

David: Dlouho už chci chovat včely a zrovna zjišťuji vše kolem toho. Kdybych přinesl včelí vosk, dovedl by jsi z něj udělat něco, čím bych tu kůži mohl ošetřit?

Vítek: Myslím, že dovedl ...

A tady se zrodila první myšlenka vyrobit kvalitní a poctivý balzám, který tyto výrobky, za kterými stojí hodiny a hodiny práce, udrží při životě co možná nejdéle. A opravdu poctivý s duší a příběhem. Žádnou bezpohlavní outdoorovou hmotu, kterou vídáme v každé prodejně s obuví.

 

kolaz3_1

Balzám je navržen tak, aby měl optimální strukturu a konzistenci. Není tekutý a není ani tvrdý. Je to pasta, která se nanášením mírně zahřeje, pozvolně se do kůže vpije a nezanechá mastný ani lepkavý film. Protektor lze využívat na jakékoliv výrobky z pravé hladké kůže. Opasky, kabelky, rukavice, peněženky, boty, sedla či kombinézy na motorku, autodoplňky a mnoho dalších. Celý produkt vzniká ručně a vždy bude. Ruční práce je poctivá a je přidanou hodnotou, díky které můžeme vždy zaručit dodání prvotřídní kvality.

Naší snahou je využít lokálních zdrojů, surovin, znalostí, dělat vše ručně.

Složení:

Ručně filtrovaný včelý vosk, Lanolin z ovčí vlny, Jojobový olej, Ricinový olej, Lékařská vazelina, Aroma

kolaz2_1