O NÁS

Klasick Wheels je pro nás speciální místo, za kterým stojí celé naše dosavadní životy. Dohromady přes 70 let věnovaných pozorování, zachycování a především prožívání fascinujícího života kolem nás. Již naše první setkání před mnoha lety bylo ve znamení cestování a vysokých hor. Po milionech dalších km a zážitcích z celého světa, se naše cesty opět potkaly. Tentokrát za to mohly motorky, custom motorky a samozřejmě vše co s nimy souvisí. Potkaly se i naše sny, nápady, plány a jelikož naše sny rádi realizujeme, 3.3. 2017 se jednomu filmařovi a jednomu fotografovi narodil Klasick Wheels. Od samého začátku jsme měli zcela jasnou představu o tom jak má náš obchod vypadat. Nebylo tedy snadné najít prostor, který by nám vyhovoval. Štěstí ovšem stálo na naší straně a vysněnou stodolu jsme opravdu našli. Na startu jsme o obchodu věděli jen několik základních věcí. Každý pořádný obchod musí mít i pořádný bar se skvělými drinky a nejlepší kávou, jelikož musíme a chceme s našimi zákazníky trávit mnohem více času než jen pozdravit a prodat. V tom nám kromě baru pomáhají společné výlety, závody, koncerty, pořádáme workshopy, výstavy, kurzy první pomoci a mnohem víc. Možná to není jediný správný způsob jak vést obchod, ale nás to tak baví. Motorky jsou pro nás trošku víc. Je fascinující, kolik nám ta hromada železa přináší každý den obyčejné radosti, kamarádů, zážitků. Čímž se dostáváme zase na začátek a prvotní důvody vzniku našeho obchodu.

kontakt_store fotka02

 

Jakub Frey Klasick Wheels

 

Jakub Frey začínal s focením extrémních sportů, a postupně se dopracoval ke spolupráci velkými agenturami na kampaních pro automobilky a focení dolifestylových časopisů. Je autorem oceněných dokumentů z prostředí extrémního lyžování. Knocking on heavens door a Aljaška v prašanu. K motorkám měl vztah už odmala, ale tu pravou cestu si k nim našel až díky focení. Během spolupráce s magazínem Motohouse přičichl ke custom strojům, to už byl jen krůček od seznámení s Matějem Syslem, do kterého vložil důvěru a nechal ho postavit první vlastní custom stroj na bázi Hondy XL 500R. Ve strojích do terénu našel Jakub zalíbení, proto žádný jeho stroj se nesmí vody a bláta bát.

 

 

 

 

Radek Karko Klasick Wheels

 

Radek Karko je zakladatel filmové společnosti LIP production a lifestylového labelu Life is Porno. Jako režisér a kameraman je držitelem několika ocenění – Internation Festival of outdoor films – Special Prize 2012, Zlatý Slavík 2013 MTV videoklip roku, Internation Festival of outdoor films – Special Prize 2015. Svět motorek objevil teprve před pár lety. Okouzlil ho ale natolik, že svůj život přizpůsobil jednostopé vášni. Motorka je pro něj novodobý kůň a svůj přístup k jízdě shrnuje v jedné větě: Na motorce smsku nepřečteš ani nenapíšeš, prostě jedeš a nic kolem neexistuje, nic neřešíš! V roce 2016 natočil ze svého putování Evropou krátký film HOWL SEAT – Crazy Motorcycle road movie from ocean to snow.

 

 

 

 

 Ervin Krajcovic Klasick Wheels

Ervín Krajčovič - Nic krom motorek, si dědic takového jména nemohl vybrat. Už od malička závodil v motokrosu. Dotáhl to na vicemistra a mistra České republiky, odskočil si i na asfaltový okruh, kde bodoval v juniorských kategoriích. Po 5 letech pod hlavičkou zastoupení velké německé firmy produkující auta a především motorky, které měl na starost, se rozhodl skočit do druhého extrému, a budovat něco od píky v malém týmu. Proto posílil naší Klasick Crew. Ervín je už pravidelným účastníkem Rallye Dakar v českém týmu Moto Racing Group, kde je styčným důstojníkem s mediální scénou, takže díky jeho nasazení, se můžete každý den dozvídat novinky z trati a zajímavosti ze života na extrémní rallye.