Pojďme si to dospívání pořádně užít a možná to přežijeme!

Když jsem byl malý, často jsem chtěl být už konečně dospělý. Tyto pocity byly samozřejmě motivovány tím, že dospělí si přeci mohou dělat, co chtějí. Když už jsem „dospělý“, často závidím dětem, jelikož děti jsou přeci mnohem svobodnější než dospělí. Žijí bez potřeby plánování, doslova z minuty na minutu, ze vteřiny na vteřinu a každá další budoucnost je pro ně překvapením a novým dobrodružstvím.

SNWR0427

Vzpomínáte si, jak jste se v dětství těšili na prázdniny, narozeniny, nebo až povyrostete a budete moct, sedět v autě vepředu? Nyní jsem těmito událostmi spíš zaskočen. Sakra, to už jsou zase Vánoce!? V takový moment si zavzpomínám, jak jsem se strašně na takové události těšil a uvažuji jak se k tomu vrátit.

IMG_3523 

Když jsme s Karkysem založili Klasick Wheels, přirozeně jsme se těšili, až obchod vyroste a „dospěje“ a všechno půjde mnohem snadněji. Začátky jsou samozřejmě vždy těžké, obzvlášť když se pouštíte do něčeho pro vás zcela nového a učíte se od nuly. Vyhlídky na odměnu v podobě úspěšného rozjetí a fungování společnosti jsou na startu prakticky v nedohlednu a ještě dál. Ovšem stala se velká věc. Díky založení Klasicku jsem po dlouhé době opět zažil ten kouzelný pocit „těšení se na něco strašně vzdáleného“, takové dospělácké Vánoce.A začíná se mi to pěkně spojovat. Během života se učím, že odměna často nečeká až ve finále. I když na to občas zapomínám, postupem času si v sobě uvědomuji jakési samovolné sbírání dospělácké trpělivosti, které v kombinaci s oním kouzelným dětským pocitem „těšení se na něco vzdáleného“ působí jako velmi silný lék jak pro tělo, tak pro duši.

Klasick Wheels stodola v pražských Bubnech.

Že tyto postřehy, nejsou jen nějakým náhodným shlukem mých aktuálních nálad, se mi potvrzuje, když si na téma představ o budoucnosti Klasick Wheels povídáme s našimi zákazníky. Často se setkáváme se zajímavou věcí. Přesto, že náš obchod je nyní prakticky na začátku celého toho dobrodružství a nemůžeme našim zákazníkům nabídnout vše, co bychom si přáli, tak jim to nevadí. Líbí se jim pozorovat, jak se postupně snažíme celý obchod a vše s tím spojené vylepšovat a být toho procesu součástí. Kdybychom otevřeli obchod hned ze startu pomocí nějakých obřích investic ve formě, jaké chceme jednou dosáhnout, okradli bychom mnoho takto smýšlejících zákazníků i sami sebe o ten kouzelný pocit, být součástí jeho dospívání. Nemluvě o tom, že dospět příliš rychle nemůže být dobré pro nikoho.

Dobrá tedy, pojďme si to dětství, pubertu a dospívání pořádně užít a možná to přežijeme!

IMG_4523_nahled

Jakub Frey / Klasick Wheels

 (článek byl napsán pro Dudes and Barbies noviny