Orienační závod týmů 2019

Po roce se u naší stodoly opět potkala parta zdánlivě naprosto nesourodých lidí a naprosto nejrůznějších strojů. Od veteránů, přes stará i nová endura, jawu, čistokrevné silnice, nekompromisní customy až po tým tvořený třemi skůtry. Předpověď na víkend strašná, nadšení účastníků fantastické.

Bez názvu-1

V pátek v odpoledních hodinách, 7 týmů po třech lidech, vyrazilo podle prvních indícií do vesničky Čím, kde sídlí garáž GO Bespoke Motorcycles. Kluci z Čímy si připravili pekelný stroj, na kterém musel vždy jeden vybraný zástupce překonat určitou vzdálenost po zadním kole. Stroj byl k tomuto účelu samozřejmě upraven.

Bez názvu-2 

Po tomto úkolu obdržely týmy další instrukce, které je nasměrovali ke Křivoklátu, ale protože OZT (Orientační závod týmů) není založen na rychlosti na silnici, ale na splnění jednotlivých úkolů, tak pro první den závodu již nebylo třeba dalších přesunů. Téměř všichni rozložili své spacáky po obvodu místní hospody v Čímy. Sluncem zalitý pátek jsme vyměnili za deštěm prolitou sobotu a týmy po ránu dostaly sms s novými instrukcemi. Směr Nové Strašecí a dále na Panenský Týnec.

IMG_3355

U Nového Strašecí čekal na partu checkpoint testující jejich solidaritu s lidmi v nouzi. U silnice jsme zaparkovali auto na blikačky s výstražným trojúhelníkem, otevřenou haubnou motoru a na první pohled nešťastnou slečnou. Hned první projíždějící tým zastavil, což jsme odměnili bonusovými body. Další týmy se bohužel k tomuto místu dostaly příliš pozdě, jelikož se schovávaly před deštěm.

 Bez názvu-3

U Panenského Týnce si závodníci otestovali své dovednosti mezi kužely formou štafety, takže důležitý byl výkon každého člena týmu. Následovaly další instrukce a šup na obídek do restaurace Severka v Mostě. Tady čekali tři lokálové, se kterými si musely naše týmy zahrát karty o další body a nové informace. Bohužel vyhrál pouze jeden tým a to tentýž, který jako jediný získal body za checkpoint solidarity, tímto již získali nad ostatními nesmazatelný náskok.

 IMG_3448

Následovala zastávka u zámku Jezeří, kde bylo třeba najít vyhlídku s jelenem a vyfotit se s ním. V tomto úkolu bezpečně zvítězil tým skůtrařů - surfařů.

 

Sobota se začala chýlit ke konci, déšť ustupoval a na nás již čekala jen cílová lokalita s řádnou žranicí, vyhlášením vítězů apod. Nádherné místo doslova v oblacích. Apartmány Urtica v Mikulovicích. Hřeben Krušných hor.

 Bez názvu-6

V některých chvílích jsme si nebyli jistí, jestli závod někdo nevzdá. Ale zdá se, že tato myšlenka nikoho ani nenapadla. Nebylo snad nic, co by závodníky mohlo zastavit. Z tohoto si bereme inspiraci pro příští ročník, ve kterém budeme muset výrazně přitvrdit! Děkujeme všem jezdcům za účast. Děkujeme našemu kamarádovi Fandovi Sládkovi za pomoc, klukům od Šafy Production za připravení jelena, Martině Beck za produkci dovednostního úkolu, Gas and Oil Bespoke Motorcycles za produkci úkolu jízdy po zadním, Naďe se Severky, Janě Pudil, Jardovi Pudilovi, Járovi Pudilovi a Markovi Čermákovi za produkci karetního úkolu, Tomášovi Kopřivovi za skvělý servis v apartmánéch Urtica. Velký díky patří našim partnerům Stanley, Cult of the RoadJägermeister za mega support!

 Zde máte fotogalerii z celého víkendu. Fotky v lepší kvalitě najdete na našem Dropboxu.