DKxKWxJGR

IMG_6044_uvodni fotka

Potkal jsem se s Karkysem z Klasick Wheels, protože jsme chtěli udělat trochu promo našemu projektu DKxKWxJGR a udělal s ním rozhovor. Probíhalo to nějak takhle… Klasick Wheels vyhlásili soutěž mezi nejlepšíma custom garážema v ČR o návrh Tap mašiny pro JGR (vše o soutěži ZDE). Když jsme dostali mašinu do rukou, abychom ji přeměřili, skoukli a mohli udělat návrh zákresu do soutěže, tak jsme dlouho neváhali a mašinu rovnou zapálili. To bylo to nejlepší, co jsme mohli udělat. Natočili jsme z toho video a poslali do soutěže. Nojo, jenže co teď? Mašina zhořená, JGR nasraný, KW bez mašiny, průser. Naštěstí jsme vyhráli hlasování na FB. Jenže co s hořící mašinou na baru, že jo? Takže vítězství je doma, JGR promo, KW radost a DK v piči. Nakonec jsme to nějak vymysleli – vzali jsme ohořelou mašinu, trochu ji ještě potunili, aby fungovala a bylo. Pro lidi, který ji hořet neviděli, jsme ve stodole narafičili přes QR kód 360kový video s mašinou v plamenech, který si můžete kdykoli tam příjdete skouknout. Ve finále jsme taky s Karkysem z KW natočili video o “stavbě” a řekli si, že by bylo dobrý napsat o tom článek.

Text: Lukáš Dlabaja DK, foto: Jakub Frey KW, video: Radek Karkys KW

 

DK. Čau, hele, rád bych ti položil pětkrát stejnou otázku. Ale než to udělám, zajímalo by mě...Jak Jste přišli na nápad udělat pro Jägermaister tu Tap mašinu? Jakej byl záměr, nebo komu jste tím chtěli pomoct?
KW. Už máte ty prachy?
DK. Jo… jo.
KW. Jo?
DK. Jo.
KW. No jo, nebo ne?
DK. Jo. Ale my jsme je spálili všechny..
KW. Vy jste je spálili?
DK. Jo.
KW. Natočili jste to?
DK. Ne.
.
.
.
DK. Tak zpátky. Prosím tě, jak vůbec vznikl tady ten projekt?
KW. No hele, prostě Fanda Sládek z Jageru, můj dlouholetej kamarád, sem vždycky přijde a kecáme. Asi před rokem takhle vznikl nápad na náš Orientační závod týmů. No a z nápadu je nápad, že jo. A tak jsme prostě po nějaký době vymysleli, že přestavíme jejich Tap mašinu. Věděli jsme, že na to budou potřeba nějaký peníze a bylo dobrý, že do toho půjde Jager a něco na to přidá. Vlastně nevím, jak jsme na to přišli, prostě jsme jen tak kecali a vzniklo z toho tohle. 
DK. Můžu se tě zeptat teda pětkrát na to samý? 5x proč. Takže první: Proč jste udělali tuhle akci?
KW. Proč? Protože chceme, aby lidi tvořili.
DK. Proč chcete, aby lidi tvořili?
KW. To je druhá otázka? Jestli mě znáš, tak hodně mých projektů bylo o tom, aby lidi tvořili. Abychom je rozhýbali. Třeba 7Dayz film contest, který jsem dělal s Lip Production a Life is Porno. Podařilo se nám zmobilizovat 90 crews po minimálně 3 lidech, aby nám poslali nominační video, z nich jsme vybrali 20 top, kteří v sedmi dnech vymysleli, natočili a sestříhali video a díky tomu zažili nejlepších sedm dní ve své filmařině. Takže vím, že hodně lidí má nápady, ale netvoří, protože ten to, ten tady to, nedomluví se, nejsou na to prachy, není čas, práce přišla a tak dál… ale vím, že když někdo začne něco tvořit, tak je to zaprvý spojení těch lidí a za druhý, na konci toho projektu si řekneš, že to byl fajn den, minimálně den.
DK. Proč myslíš, že to tak je?
KW. Na to jsem ti odpověděl, ne? Do toho se nesmím zaplést…
DK. Proč?
KW. No, aby něco vznikalo. Aby vznikaly hodnoty. Každej, kdo něco udělá a pak na to kouká, ať je to hmatatelný nebo nehmatatelný, tak z toho má dobrej pocit přece. Je to tak?
DK. Proč?
KW. Hele, přijde mi, že lidi, když něco tvoří a je to navíc jako soutěž, tak jsou motivovaní, že se trošku víc zamyslej a vlastně často přijdou s něčím, co by normálně neudělali, nebo by je to normálně nenapadlo. Tak proto.
DK. Proč?
KW. No chceme, aby se custom scéna trošku víc hejbala. A mělo by bejt víc subjektů, který by to měly rozhejbávat. Ať už je to tímhlectim, ať je to All Ride Show nebo Klasick Racem. Prostě by tam ty podněty měly bejt, protože kdyby se spalo, tak se nic neděje.
DK. Dik
KW. Já dik. Nemám rád rozhovory… Ještě k tomu zákeřný.
DK. Proč?
KW. ))

Text: Lukáš Dlabaja DK, foto: Jakub Frey KW, video: Radek Karkys KW