Mark Bliss - světový kameraman a vášnivý motorkář

Mark Bliss je ve filmovém světě velmi uznávaný kameraman. Vystudoval australskou filmovou školu North Sydney College, kde studoval filmovou kameru pod Tery Byrne ACS. Mark vynikal už ve škole, kde získal cenu za nejlepší studenstkou kameru. V té tobě se jeho kariéra rozjela "doslova" do celého světa. Po dvaceti letech života v Austrálii se Mark vrátil zpět do jeho rodné země a usadil se v Praze. Jeho kameramanskou práci můžete znát z filmů jako jsou: Cesta do neznáma, Don't Say a Word, Kuky se vrací, ve filmu Burácení kde Mark dělal druhou kameru a nebo jeho nejnovější počin Standing Up For Sunny a seriál Přijela Pouť. Markova vášeň pro motocykly se píše už od jeho dvanácti let, kdy poprvé osedlal jednostopý stroj.

_DSC5023Mark DSC_1010

V Austrálii pak pět let závodil na 125ccm silnice. Prvního caferacera postavil v roce 2010 z oblíbeného stroje stavitelů, z Yamahy SR 500 a začal se angažovat v custom motocyklech. Následně postavil s Viktorem Říhou pod značkou Custom Culture několik skvělých strojů. Jsme rádi, že takový akční člověk jako je Mark, používá na velkých filmových placech i v garáži legendární termosky Stanley. Jak se říká, legenda k legendě sedá :)


Mark má na kontě přes 200 natočených reklam ve 33 zemí světa a devět celovečerních filmů. Je držitelem mnoha ocenění za jeho kameramanskou práci a to jak za krátké i dlouhometrážní filmy, hudební videa, reklamy i dokumentární filmy.  7x Gold Award from ACS, Grand Prix z Portoroze, Bronzoveho Lva z Cannes Lions, Grand Prix Moskva, Espiga de Oro Valladolid FF, AFI award for best documentary, Gold award at San Francisco Golden Gate Festival a mnoho dalších.  Celkem 35 cen z festivalů a kameramaských asociací. Zde je ukázka jeho práce, reklama pro BMW.

www.markbliss.com

www.instagram.com/mark_bliss_ack

Legendární produkty Stanley najdete zde, v našem obchodě.

Mark Bliss_Stanley_Set (1 of 7)